SWW: Budoucnost se skrývá v rozvoji technického myšlení

Čeká nás nadzvuková doprava, oblečení na míru nebo pilulka pro diagnostiku závažných onemocnění? O budoucnosti technického rozvoje polemizoval Michio Kaku.

Filozofický pohled na budoucnost, tak lze popsat přednášku fyzika a autora mezinárodních bestsellerů. Michio Kaku hovořil o vášni k technickému myšlení, letech do vesmíru, komunikaci prostřednictvím internetu i závislosti na této síti u mladých lidí. Věří, že síla mysli bude posunovat hranici myšlení až k samotnému limitu. Budoucnost se skrývá v odstranění jazykové bariéry, v nadzvukové letecké dopravě, rentgenových brýlích, digitalizaci člověka.

Michio Kaku si myslí, že v roce 2025 budeme cestovat nadzvukovou dopravou. Foto: Marek Pagáč
Michio Kaku si myslí, že v roce 2025 budeme cestovat nadzvukovou dopravou. Foto: Marek Pagáč

Onemocnění diagnostikuje pilulka s kamerou a virtuální lékař. Zvyšující se dostupnost těchto (momentálně virtuálních) vymožeností sníží náklady na zdravotní péči a zvýší zdravotní kondici člověka. Kaku diskutoval o rozvoji a budoucnosti 3D technologií souvisejících s návrhem a tiskem prototypů. Taktéž si myslí, že jednou dokážeme skenovat mozek a tisknout myšlenky. Kaku věří, že nebudeme potřebovat 3D brýle pro sledování televize a nahradí je speciální čočka.

Myšlení posunuje vyspělost lidstva a budoucnost se skrývá v rozvoji technického myšlení. Otázkou zůstává, zda se někdy dočkáme telepatie nebo telekineze.

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama