Živě z Los Angeles: Dassault Systèmes spouští službu 3D Experience Marketplace

On-line platforma pro průmyslové služby a jejich poskytovatele byla oficiálně uvedena na konferenci SolidWorks World 2018 v Los Angeles. Prostřednictvím 3D Experience Marketplace budou moderní technologie dostupné i pro malé a střední firmy nebo jednotlivce, kteří si z různých důvodů nemohou pořídit poskytovanou infrastrukturu a navazující služby.

S ohledem na současné výrobní trendy uvedla Florence Hu-Aubigny v Los Angeles platformu, díky níž mohou inovátoři spolupracovat a obchodovat s ostatními odborníky z průmyslového odvětví a s poskytovateli různých služeb. Proces obchodování je založený na cloudových technologiích a umožňuje přístup k digitálnímu navrhování a průmyslovým a výrobním procesům. Platforma tak ve skutečnosti transformuje průmyslový svět stejným způsobem, jako on-line trh změnil maloobchod a poskytovatelé logistických služeb přeměnili odvětví dopravy. Služby jsou ve skutečnosti velmi podobné tomu, co poskytuje Amazon. 3D Experience Marketplace poskytuje dvě služby: Make a PartSupply a obě jsou dostupné z prostředí SOLIDWORKSu.

Marketplace Make nabízí prostřednictvím výrobců z celého světa různé technologie výroby – od CNC obrábění, zpracování plechových dílů, vstřikování plastů až po 3D tisk. Služba je přístupná ve dvou produktových stupních: Make Community a Make Enterprise a poskytuje je 50 kvalifikovaných výrobců z celého světa na 500 strojích. Firmy, které potřebují nové poskytovatele výrobních služeb, včetně 3D tisku, či vyžadují specifické komponenty k svým produktům, nebo řídí svůj systém vybraných poskytovatelů služeb a vlastních zdrojů, mají nyní přístup k výrobě na zakázku a službám, které jim pomohou získat velmi specifické součástky. Všechny tyto prvky by měly zjednodušit spolupráci a posouvat zavedené procesy.

Marketplace Make nabízí výrobu součástí prostřednictvím různých technologií výroby. Na obrázku je ukázku modelu bionické konstrukce, pro kterou je charakteristická výroba 3D tiskem. Obrázek: Dassault Systèmes
Marketplace Make nabízí výrobu součástí prostřednictvím různých technologií výroby. Na obrázku je ukázku modelu bionické konstrukce, pro kterou je charakteristická výroba 3D tiskem. Obrázek: Dassault Systèmes

Marketplace PartSupply je on-line katalog, který nabízí prostřednictvím 50 digitálních výrobců s více než 500 stroji výrobu a dodání více než 30 milionů komponent od 600 dodavatelů. Jde především o profesionály ve svých oborech.

Prostředí platformy Marketplace PartSupply. Obrázek: Dassault Systèmes
Prostředí platformy Marketplace PartSupply. Obrázek: Dassault Systèmes

Podívejte se na krátkou ukázku, jak lze využít službu Marketplace PartSupply (0,5 minuty):

Platforma 3D Experience Marketplace umožní opakovaně zadat konstrukční a výrobní specifikace a zajistit, že součástka nebo produkt se vyrobí se sníženým rizikem chyb. Marketplace bude také řídit všechny aspekty transakce mezi kupujícím a prodávajícím, jako jsou platby, měny a fakturace, a poskytne záznam o každé transakci za účelem plné dohledatelnosti a transparentnosti.

Představení platformy 3D Experience Marketplace a její praktické využití je okomentováno ve videu (anglicky, 3,5 minuty):

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama