EDU KONFERENCE SolidVision – digitalizace je živé téma!

Koncem druhého listopadového týdne proběhla dvoudenní EDU KONFERENCE SolidVision 2022 po třech letech opět naživo. Příprava celé akce započala již v květnu tohoto roku a probíhala paralelně s přípravou novinek verze SOLIDWORKS 2022-23 a SolidCAM 2022 pro vzdělávací instituce.

Jednou z novinek byla spolupráce se společností SIEMENS na prezentaci digitálního dvojčete naší školní frézky SLV EDU.  Další novinkou byl dvoudílný workshop pro učitele, který se skládal z 3D modelování, programování a následné výroby dílu na digitálním dvojčeti, přičemž následující den proběhla kontrola kvality dílu vytištěného na tiskárně Markforged Mark Two a rovněž reverzního inženýrství na skenerech Creaform.

Nejvíce zvědavosti se sneslo na novinky 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS a digitálního dvojčete SLV EDU. Nespočet pochval dostaly tipy a triky v SOLIDWORKS a zároveň byl vysloven souhlas s větším využitím možností certifikací SOLIDWORKS pro studenty a jejich propojování s profesní sociální sítí LinkedIn.

Našimi CNC specialisty byla vyhlášena soutěž pro školy, které vlastní školní CNC frézku SLV EDU, aby natočily nejzajímavější video jejich obráběcích úloh! Ceny jsou zajímavé – Chladicí zařízení MP-1 v hodnotě 35.000,- Kč bez DPH, učebnice SOLIDWORKS, medaile a zajímavé dárky pro tři nejlepší videa.

Dostali jsme od pedagogů nazpět celkem 30 dotazníků s mnoha poděkováními, ale i návrhy navýšení počtu PC stanic pro zapojení více učitelů v rámci konferenčního workshopu. Za tuto zpětnou vazbu jsme obzvlášť rádi a vaše přání vám na příštím ročníku splníme. Konference se zúčastnili zástupci 1 základní školy, 17 středních škol a učilišť, 3 univerzit a 1 společnosti zabývajícími se inovacemi nejen pro start-upy.

Zvláštní poděkování patří Zdeňku Baštovi a Miloši Hrazdírovi z Dassault Systèmes, Marku Pagáčovi z VŠB TU Ostrava, Janu Hnátíkovi z ZČU-RTI a všem přítomným pedagogům, bez kterých by efektivní vzdělávání v oblasti SOLIDWORKS, SolidCAM, 3D skenování, 3D tisku a CNC obrábění nebylo vůbec možné.

Na podzim 2023 na zteč!

 

Regionální manažer Dassault Systémes, Ing. Zdeněk Bašta, hovořil o nezastupitelnosti vzdělávání v oblasti strojírenství.

 

Pavel Kala a novinky SOLIDWORKS verze 2022-23.

 

Luboš Rokyta a jeho tipy a triky v SOLIDWORKS.

 

Workshop 1. část: modelování v SOLIDWORKS. Stanoviště 1/3.

 

Workshop 2. část: programování v SolidCAM, stanoviště 2/3.

 

Workshop pokračuje i neformálními konzultacemi a vedle plátna stanoviště 3/3.

 

3D skenování jako důležitá součást konceptu průmyslu 4.0.

 

A večer turnaj v bowlingu. Kdo vyhrál se už nedozvíme 🙂

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama