Jaké novinky přinese SOLIDWORKS 2020 #1

Již při uvedení novinek pro SOLIDWORKS 2019 jsme si mohli všimnout, že vývojové oddělení společnosti Dassault Systèmes SolidWorks klade velký důraz na zvýšení výkonu zejména při práci s velkými sestavami a pro vylepšení nástrojů pro změnová řízení. 

Na celosvětovém setkání uživatelů a konferenci SOLIDWORKS World 2019 v Dallasu jsme se dozvěděli několik zajímavých novinek, které se s velkou pravděpodobností objeví v nové verzi SOLIDWORKS 2020, která vyjde na podzim. Podívejte se na prvních pět zajímavých novinek a vylepšení.

Vylepšení spline

1-SOLIDWORKS-2020-vylepseni-spline-torsion-Continuity-(G3)-Sketch Relation

První uvedená novinka pro SOLIDWORKS 2020 byla představena na konstrukci rukojeti ručního anemometru – přístroje pro měření rychlosti proudění anebo rychlosti a směru proudění. Uživatelé v nové verzi mohou vytvářet povrchy snadněji přidáním nového vztahu torzního zakřivení pro dosažení G3 zakřivení mezi křivkami. Nastavit lze spline i vrcholy tak, aby vytvářely hladké plochy, které splňují konstrukční záměr. Zároveň je možné zobrazit zebří pruhy pro vizuální kontrolu vad na povrchu. Novinka je velmi zajímavá pro vytváření kvalitních a hladkých skic pro tvorbu komplikovaných povrchů.

 

Dynamické paralelní řezy

2-SOLIDWORKS-2020-vylepseni-Parallel-to-Screen-Section View-1

2-SOLIDWORKS-2020-vylepseni-Parallel-to-Screen-Section View-2

V SOLIDWORKSu je funkce řezů propracována do nejmenších detailů. Roviny řezů lze volit z výchozích nebo nově vytvořených referenčních rovin, můžete měnit směry řezů a lze provádět řezy více rovinami najednou. Novinkou v SOLIDWORKSu 2020 je tzv. paralelní řez. Ten vychází z roviny rovnoběžné s obrazovkou, přičemž hloubku řezu určíte rolovacím kolečkem myši (a klávesou Ctrl). Při otáčení modelu se dynamicky mění rovina řezu a hloubka řezu zůstává konstantní, pokud ji nezměníte kolečkem. Pokud chcete z řezu některé díly v sestavě vyloučit, vyberete je do výběrového pole v PropertyManageru. Tato funkce řezu je obzvlášť vhodná pro kontrolu vůlí v sestavě.

 

Obálky v sestavách

3-SOLIDWORKS-2020-vylepseni-envelope

Práce s velkými sestavami a odkazy je náročná zvlášť když se musí projekt odkazovat na více podsestav. S verzí SOLIDWORKSu 2020 mohou uživatelé vybrat součásti více podsestav jako obálku. Vybrané komponenty jsou pak vytvořeny jako obálky pro snadnou orientaci a vazbení.

 

Automatické vyplňování vlastností v SOLIDWORKS Routing

4-SOLIDWORKS-2020-vylepseni-Routing-MP-1

SOLIDWORKS 2020 zahrnuje schopnost vyplňování vlastností pro dráty, kabely a kryty. Kromě vytváření podsestav trasy budou mít uživatelé automaticky vypočtenou hmotnost i při změnách trasy. Hodnota se vypočítá z nové vlastnosti Vlastní hmotnost na jednotku, která je uložena se zbytkem definice drátu. SOLIDWORKS 2020 umožní snadno zjistit, jak dráty a kabely ovlivní fyzikální vlastnosti.

 

Vazby v sestavách

5-SOLIDWORKS-2020-vylepseni-flexible-part-1

 

6-SOLIDWORKS-2020-vylepseni-flexible-part-1

V rámci sestavy chce téměř každý konstruktér ověřit a animovat funkci pružiny nebo pohybujících se spojení několika součástí – a to v reálném čase s automatickým přizpůsobením po změně polohy. Abyste se vyhnuli vytváření několika různých konfigurací, virtuálních instancí, definicí externích referencí, propojených hodnot, rovnic nebo globálních proměnných, bude SOLIDWORKS 2020 zahrnovat flexibilní řešení v podobě příkazu Make Part Flexible.

 

Podívejte se na dalších pět zajímavých novinek, které přinese nová verze SOLIDWORKSu 2020 a interoperabilita SOLIDWORKSu s platformou 3DExperience.

Komentáře k článku (3)

Reklama

Reklama