Novinky v SOLIDWORKS 2023 pro školy

Letos si SOLIDWORKS pro své komerční, ale i školní partnery připravil mnoho novinek. Jednak softwarových, ale zároveň i licenčních a obchodních. Letošní hlavní novinkou je sjednocení verzí komerčních a školních licencí.

Nová verze SOLIDWORKS EDU 2023 je k dispozici! Ty školy, která mají svoji licenci pod platnou údržbou najdou upgrade na svém účtu. Tradičně, v případě potřeby, pomůže naše technická podpora SolidVision.

Dále na kanále YouTube najdete tipy a triky v SOLIDWORKS, které jsme pro vás nedávno připravili a novinky a informace o propojení SOLIDWORKS s 3DEXPERIENCE.

Stručně a rychle najdete novinky ve verzi 2023 přiložené v přehledném pdf.

Školní licence SOLIDWORKS jsou nyní k pořízení ve dvou podobách; první je síťová desktopová licence (multilicence tentokrát až do 10 000 uživatelů) s úvodní údržbou na 2 roky a roční termínovaná licence (roční „pronájem“) SOLIDWORKS s obdobným počtem míst. V případě, že používáte licenci bez platné údržby – můžete ji obnovit bez poplatku za zpětné období, avšak na 2 roky. Licence s platnou údržbou mohou navazovat na stávající údržbu v ročním cyklu.

V listopadu 2023 dojde k historickému milníku, kdy se sjednotí upgrade na vyšší verzi s komerčními licencemi. Školy budou mít k dispozici nové verze každý jedenáctý měsíc v roce. V listopadu 2023 tedy bude k dispozici SOLIDWORKS EDU 2024, který bude totožný s komerční verzí. Školy se tak budou moci vzdělávat v nejnovější verzi SOLIDWORKS na trhu.

Dále platí výhodná možnost propojit školní licence SOLIDWORKS s funkcionalitami 3DEXPERIENCE – to pomáhá jak učitelům, kteří chtějí snadno vyhodnocovat domácí úkoly a šetřit školní server (je to cloud), tak studentům, kteří se intuitivně naučí pracovat s posledními postupy řízení životního cyklu výrobku, se zásadami kybernetické bezpečnosti, projektového řízení (např. SOČ nebo školních soutěží) a velice jednoduchou komunikací a možností prohlížení modelů bez nutnosti instalace SOLIDWORKS. Zároveň můžete zhlédnout praktická videa, jak vyučovat 3DEXPERIENCE, videa jsou v angličtině, ale strojový překlad, který snadno nastavíte, je umožní dobře srozumitelnými v naší mateřštině.

Děkujeme za spolupráci a hodně zdaru ve školním roce 2023/24!

 

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama