Jaké novinky přinese SOLIDWORKS 2020 #2

Po představení novinek pro spline, řezy, obálek v sestavách, SOLIDWORKS Routing a vazeb v sestavách poodhalíme dalších pět významných novinek, které se týkají výkresů, prohlížeče eDrawings interoperability SOLIDWORKSu a platformy 3DExperience a volnoplošného modelování v xShape. Podívejme se na novinky podrobněji.

Po poodhalení prvních pěti novinek, kterými jsou vylepšení spline, dynamické paralelní řezy, SOLIDWORKS Routing, vazby v sestavách a obálky v sestavách představujeme další pětici toho nejvýznamnějšího, co se objeví v SOLIDWORKSu 2020.

Otevírání výkresů v režimu Detailing Mode

7-SOLIDWORKS-2020-detailing-mode-1

7-SOLIDWORKS-2020-detailing-mode-2

7-SOLIDWORKS-2020-detailing-mode-3

8-SOLIDWORKS-2020-DRW-Markup-2

Při otevření výkresu v režimu Detailing Mode není načtena žádná referenční součást, takže výkresy – bez ohledu na jejich vlastnosti a velikost (složitost) – lze otevřít během několika sekund. Během otevření nedochází k žádné ztrátě informací a každý list je otevřený pro kontrolu i pro tisk. V tomto režimu můžete výkresy anotovat – přidávat poznámky a synchronizace s kusovníkem zůstává aktivní. Dokonce můžete upravit existující poznámky a přidávat kóty. Během práce můžete použít malování pro rychlou integraci poznámek. Soubor lze uložit ve formátu SLDDRW, PDF a DXF.

7-SOLIDWORKS-2020-detailing-mode-4

 

Popisy pro spolupráci

8-SOLIDWORKS-2020-DRW-Markup-1

Dobrá komunikace mezi zúčastněnými stranami v oblasti konstruování jsou nezbytnou součástí úspěšného procesu návrhu. V SOLIDWORKSu 2019 byla představena funkce Popisy pro spolupráci, která umožňuje přidávat popisky přímo do dílů a sestav. Výkres je obvykle hlavním zdrojem informací pro výrobu dílů a montáž sestavy, proto můžete přidávat popisky do výkresů v SOLIDWORKSu 2020. Psát a kreslit můžete přímo na dotykovou obrazovku a preferovat můžete styl pera pomocí posuvníku barvy a určit tloušťku pera. Během psaní jsou zaznamenávány vaše poznámky, stejně jako orientace zobrazení značky umožňující snadné zachycení a sdílení vašich nápadů s ostatními členy vaší organizace.

Pokud nemáte zařízení s podporou dotyku, můžete v SOLIDWORKSu 2020 přidat značky stejně snadno pomocí myši. Po dokončení se pohledy automaticky uloží do složky s označením, kde je lze snadno přejmenovat. Značky mohou být exportovány v různých průmyslových standardních obrázkových formátech nebo v PDF formátu, který je připraven k sdílení s dalšími zainteresovanými stranami mimo tvůrčí komunity SOLIDWORKSu.

 

Obrázky, snímky a soubory PDF nejsou jediným způsobem, jak můžete sdílet značky. Prohlížeč eDrawings 2020 vám umožňuje zobrazit značky, které byly přidány do sestav, dílů a výkresů.

8-SOLIDWORKS-2020-DRW-Markup-3

8-SOLIDWORKS-2020-DRW-Markup-4

 

Interoperabilita mezi SOLIDWORKSem a platformou 3DExperience

9-SOLIDWORKS-2020-conector

Jak už jsme zmínili v článku o tom, co se událo na konferenci SOLIDWORKS World 2019 v Dallasu, navazuje tato nová významná aktualita. SOLIDWORKS umožňuje bezproblémovou interoperabilitu s platformou 3DExperience. V praxi to znamená, pokud bude existovat nějaký náročný výpočet, který nebude vhodný pro SOLIDWORKS Simulation, můžete si jej jednoduše spočítat v rámci řešení Simulia a vrátit se zpět s výsledkem do prostředí SOLIDWORKSu. Výhodou je, že aplikace běží v cloudu. Náročný výpočet proto probíhá na vzdáleném počítači a nezatěžuje tak výpočet vaší pracovní stanice.

V rámci platformy 3DExperience můžete sdílet poznámky vytvořené ve výkresu a eDrawings v rámci celého realizačního týmu.

8-SOLIDWORKS-2020-DRW-Markup-5

Typickým příkladem interoperability SOLIDWORKSu a platformy 3DExperience je další novinka xShape.

 

Volnoplošné (organické) modelování s xShape na platformě 3DExperience

9-SOLIDWORKS-2020-xShape

Konstruování v xShape na platformě 3DExperience umožňuje tzv. volnoplošné modelování (subdivison modeling). Z jednoduchého geometrického modelu, například kvádru, dosáhnete metodou táhni-pusť za koncové body geometrické sítě originálních a zajímavých modelů, ke kterým by bylo nutné použít náročné plošné modelování.

Komentáře k článku (2)

Reklama

Reklama