Otestujte si, jak rychle běží SOLIDWORKS na vašem PC

Ať už se SOLIDWORKSem teprve začínáte nebo ho používáte již léta, srovnávací testy počítače pro SOLIDWORKS jsou nástrojem pro preventivní údržbu a opakované hodnocení zařízení. V tomto příspěvku uvádíme přehled možností, jak otestovat výkon vašeho PC.

Celkový výkon počítače ovlivňuje celá řada komponent – kromě procesoru a operační paměti je to například pevný disk nebo grafická karta. Benchmarking je důležitou diagnostikou systému, protože výkon vašeho počítače pro SOLIDWORKS lze kvantifikovat a porovnat s ostatními uživateli SOLIDWORKSu.

Již v roce 2011 byl pro SOLIDWORKS představen nový nástroj pro srovnávání s názvem SOLIDWORKS Test výkonnosti (SOLIDWORKS Performance Test).  Od té doby se desítky tisíc uživatelů rozhodly zveřejnit své výsledky na webové stránce Share Your Score, kterou spravuje společnost SOLIDWORKS.

Jedná se o skvělý zdroj informací vhodný při nákupu nové pracovní stanice. Můžete porovnávat různé konfigurace systému s možností vyhledávání a zobrazit celkový výkon, výkon vykreslování a výkon simulace. Stačí do vyhledávacího pole zadat model počítače nebo dokonce konkrétní komponentu, o které hledáte informace. Výsledky budou filtrovány tak, aby vám přesně ukázaly, jaký výkon můžete očekávat, pokud se rozhodnete pro tuto možnost.

Pro testování, jak rychle běží SOLIDWORKS na vašem PC, uvádíme a doporučujeme použít tři dostupné nástroje:

  • SOLIDWORKS Rx (integrováno v SOLIDWORKSu),
  • SPECapc pro SOLIDWORKS (volně dostupný/placený),
  • PassMark (placený).

 

SOLIDWORKS Rx

SOLIDWORKS má vlastní benchmark obsažený v nástroji SOLIDWORKS Rx. Spustíte jej snadno přímo z prostředí SOLIDWORKSu. Do vyhledávacího pole v pravém horním rohu zadejte Rx (1) a vyberte jej (2).

Tip: SOLIDWORKS Rx spustíte přímo pomocí tlačítek Nápověda (3) → SOLIDWORKS Rx (4).

V okně SOLIDWORKS Rx přejděte na záložku Test výkonnosti (5). Pozorně si přečtěte instrukce (6). Aby byly výsledky konzistentní, restartujte před testem počítač. Test může trvat až 30 minut v závislosti na konfiguraci počítače. Během testování se doporučuje počítač nepoužívat a nespouštět jiné aplikace. V opačném případě mohou být výsledky testu ovlivněny a budou zkreslené. Test spustíte tlačítkem Spustit srovnávací test (7).

Příklad srovnávacího testu výkonnosti uvádíme níže. Výkonový test byl spuštěný na počítačové stanici HP Z440 s procesorem Intel(R) Xeon(R) CPU E5-1650 v4 @ 3.60GHz 3.60 GHz, nainstalovanou operační pamětí RAM 32 GB a grafickou kartou NVIDIA Quadro M4000 na 64bitovém operačním systému Windows 10 Pro.

Tip: Výsledky testu můžete porovnat s ostatními uživateli SOLIDWORKSu na webu Share Your Score.

Databáze výsledků srovnávacího textu výkonu SOLIDWORKSu už obsahuje informace od desítky tisíc uživatelů. Zdroj: Share Your Score

 

Srovnávací test SPECapc for SOLIDWORKS

Jedná se o komplexní software pro hodnocení výkonu vyvinutý předními světovými výrobci hardwaru ve spolupráci se společností Dassault Systemes, který testuje celou škálu reálných grafických a procesorových funkcí. Benchmark SPECapc for Solidworks 2022, který byl vydán 18. srpna 2022, je software pro hodnocení výkonu určený výrobcům a uživatelům výpočetních systémů se softwarem CAD/CAM Solidworks 2022 na 64bitových platformách Microsoft Windows 10. Benchmark SPECapc for Solidworks 2022 obsahuje 10 modelů a 50 testů. Velikost modelů se pohybuje od 392 MB do 2,3 GB.

 

Test výkonu PassMark

Performance test je komerční nástroj třetí strany pro benchmarkování hardwaru, který testuje váš systém a umožňuje jej porovnat s jinými systémy.

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama