Personalisté z celého světa certifikace SOLIDWORKS znají

Pro funkční využití účtu na profesních sociálních sítích je dobré účet aktivně využívat, pravidelně a konzistentně přispívat a věnovat se relativně ustálenému okruhu témat, které souvisí s vaší profesí nebo odbornými zájmy. Jak spolu souvisí profesní sociální síť LinkedIn a certifikace SOLIDWORKS?

Je dobré využívání LinkedIn odlišit od jiných sociálních sítí, kde často jen sdílíme libovolný či volnočasový obsah s přáteli. LinkedIn umožňuje ve vztahu k SOLIDWORKS propojení se studentskými a profesními komunitami a skupinami, s dodavateli softwaru a vývojáři. Co je však nejdůležitější – personalisté mohou na vašem profilu nalézt certifikaci SOLIDWORKS, která vás kvalifikuje pro další náborový proces, aniž byste museli zasílat standardní životopis konvenční e-mailovou cestou.

1) Vidíte potenciální zaměstnavatele

Hashtagy z jednotlivých oblastí vás navedou správným směrem. Na této profesní sociální síti lze obsahy sledovat, lajkovat, komentovat a sdílet jako na jiných sociálních sítích. Společnosti zde mají své komunity a profily a zároveň personalisté svoje profily pro komunikaci s uchazeči.

2) Networking – síť důležitých kontaktů

Můžete si přidat kolegy absolventy nebo se propojovat s jinými školami. Neostýchejte se přidávat obsah v podobě komentářů a fotografií, které souvisí s vaší profesí. Přidání do sítě kontaktů na LI není tak osobní jako žádost o přátelství na Facebooku. Především, není třeba se ostýchat si přidat do sítě kontaktů někoho, koho osobně neznáte, ale máte zájem s ním být ve spojení a sledovat jeho obsah.

3) Personalisté hledají i stážisty a absolventy

LinkedIn není pouze sociální síť, kde se prezentují manažeři, ředitelé a obchodníci. Je to sociální síť profesionálů a těch, kteří se jimi chtějí stát. Absolventi škol zde najdou podporu v podobě diskuzních komunit, možností přímo kontaktovat potenciálního zaměstnavatele a naopak a zároveň se propojit s lidmi, kteří v síti kontaktů mohou být nápomocní.

4) Životopis a certifikace jsou důležité!

Nemusíte posílat životopis v PDF či Wordu, ale jednoduše pošlete personalistovi odkaz nebo se zkrátka podívá na váš profil, kde informace ke vzdělání, kurzům, praxi či certifikacím jsou k dispozici. Výhodou je, že zde můžete prezentovat certifikace SOLIDWORKS, které mají mezinárodní platnost a renomé. Personalisté z významných společností z celého světa tyto certifikace znají a vědí, že jsou zárukou odborných znalostí a nikoliv jen nějakým „papírem“ z neznámé instituce bez možnosti ověření. Každý certifikát má unikátní číslo, za kterým se skrývá absolvent a jeho instituce.

5) Doporučení kolegů

Doporučení kolegů absolventů, studentů nebo lidí z praxe napoví v mnohém více než informace v životopisu. Jsou ověřitelné a důvěryhodné. Lze zároveň zdůrazňovat různé typy dovedností, ke kterým se mohou vyjádřit lidé, kteří s vámi měli možnost spolupracovat. Proto je dobré mít síť co nejširší ve vztahu k tématům, která vás profesně zajímají a ve kterých se chcete realizovat.

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama