Tipy a triky: Jak nastavit připomenutí k uložení dokumentu

Situaci, kdy zapomeneme uložit rozpracovaný dokument, známe všichni. Podívejte se, jak nastavit připomenutí, které vás vyzve k uložení dokumentu.

Ukládání, ukládání a zase ukládání. Velmi důležitá vlastnost každého softwaru, protože ztratit data z důvodu výpadku elektrického proudu, výpadku počítačové stanice nebo že omylem zavadíte o tlačítko napájení je nepříjemnou záležitostí. Nechcete přece přijít o půldenní a mnohdy i delší práci.

Produkty Microsoftu a další různé aplikace mají funkci automatického ukládání. SOLIDWORKS tuto funkci nemá. Jakmile jednou soubor uložíte, nemůžete tento krok vrátit zpět. Je to z toho důvodu, že mnoho konstruktérů experimentuje a nechce, aby automatické ukládání narušilo průběh konstruování.

Místo automatického ukládání existuje funkce, kdy vás SOLIDWORKS vyzve formou notifikace, abyste dokument uložili.

Pokud chcete upravit nastavení notifikace, vyberte tlačítko Možnosti.

Na záložce Možnosti systému si zobrazte okno Zprávy/chyby/upozornění a podle potřeby upravte čas (interval) zobrazení připomenutí, že máte uložit dokument. Ve výchozím nastavení SOLIDWORKSu je předvoleno 20 minut.

Jakmile se zobrazí připomenutí v pravém dolním rohu SOLIDWORKSu, můžete stisknout tlačítko Uložit nebo se naučte používat rychlejší způsob – klávesovou zkratku Ctrl + S.

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama