Aplikace StartID propojuje studenty s praxí

Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu (JCMM) uspořádalo v červnu zajímavou odbornou konferenci Moje budoucnost. Ta byla určena učitelům, širší pedagogické veřejnosti a společnostem, které se zabývají náborovým procesem absolventů a dalším subjektům.

Problematika propojování studentů a hospodářského sektoru je dlouhodobým úkolem státu, ale i krajských úřadů a dalších organizací fungujících ve veřejném ekosystému samosprávy, vzdělávacích a výzkumných institucí. Stakeholdeři hledají cesty, jak celý systém zefektivnit a vytvořit responzívní prostředí, kde iniciativa bude nejen ze strany firem hledající své nové zaměstnance, ale i studentů, kteří např. v rámci svých projektů či SOČ mohou již od nižších ročníků s budoucími zaměstnavateli úzce spolupracovat. Pro tuto funkci se nabízí myšlenka jak využít již existujících platforem (tzv. profesních sociálních sítí), kde zaměstnavatelé a zaměstnanci dlouhodobě přispívají, existují zde komunity, možnosti prezentace a verifikace vzdělání, kvalifikace a dovedností. JCMM jde vlastní cestou vývoje aplikace využívající tzv. žákovských portfolií.

Aplikace Start ID, která byla na této konferenci 17. června 2022 představena, má v rámci Jihomoravského kraje poskytovat studentům a firmám prostor pro networking, poradenství a náborový proces. Onboarding ekonomických subjektů je naplánován na září 2022. Aplikace nabízí studentům prezentaci nejen školních výsledků a dovedností, ale i zájmů a volnočasových aktivit, včetně kariérového a studijního poradenství. Celá věc je v České republice unikátní, jedná se o pilotní projekt digitálního ekosystému žákovských či studentských portfolií s firmami a veřejným sektorem. SolidVision se svým EDU oddělením a mnohaletými zkušenostmi bude celému projektu nablízku, s JCMM totiž něco pro studenty připravujeme v oblasti praktických aktivit. Více informací prozradíme po prázdninách.

Foto: SolidVision
Na konferenci Moje budoucnost se hovořilo o propojování studentů s praxí pomocí unikátní aplikace Start ID. Foto: SolidVision

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama