CADtris – Tetris v SOLIDWORKSu!

Čas od času je potřeba přestat myslet na práci a najít si prostor, kdy se trochu uvolníte a přestanete řešit každodenní stres. Jednou z velmi oblíbených volnočasových aktivit je hraní her. Co byste řekli tomu, že si můžete zahrát tetris v SOLIDWORKSu?

Po celém světě rozšířenou počítačovou hru vyvinul v roce 1984 Rus Alexej Pažitnov, který se inspiroval stolní hrou pentomino, když pracoval na moskevské akademii věd. Roku 1988 vyšla první komerční verze od britské firmy Mirrorsoft pro počítačové systémy Amiga, Amstrad CPC, Atari ST, BBC Micro, Acorn Electron, MSX a ZX Spectrum. Mnozí hráči se s tetrisem mohli setkat na čínské herní konzoli Brick Game nebo na Nintendo Game Boy. Pokud se budeme bavit o tetrisu v SOLIDWORKSu, o vývoj se zasloužil webový portál CAD Booster.

01-First-falling-piece

 

Pravidla CADtrisu

Herní plochu tvoří 10 × 20 čtverců, stejně jako má hra Tetris. Tetromina, neboli kostky skládající se ze 4 čtverečků, padají po obrazovce a hráč je rovná do zdi od dolního konce hrací plochy. V CADtrisu najdete 7 různých tvarů hracích kostek:

10-SOLIDWORKS-tetris-CADtris-hra-games

Řádek zaplněný bez děr zmizí a hráč se snaží co nejdéle rušit řádky. Hra končí, když zeď dostoupí horního okraje hrací plochy. Najednou můžou zmizet maximálně čtyři řádky, čehož lze dosáhnout jen dílkem ve tvaru písmene I – takovýto tah se nazývá tetris.

13-SOLIDWORKS-tetris-CADtris-hra-games

 

Postup instalace

Stáhněte si instalační soubor CADtris, spusťte jej a nainstalujte pomocí průvodce.

Spusťte si SOLIDWORKS.

Pokud se nezobrazí v Podoknu úloh záložka CADtris, musíte si spustit tento doplňkový modul. Z hlavní nabídky vyberte Doplňkové moduly

2-SOLIDWORKS-tetris-CADtris-hra-games

… a aktivujte si modul CADtris.

3-SOLIDWORKS-tetris-CADtris-hra-games

Jakmile se zobrazí v Podokně úloh ovládací tlačítka CADtrisu, pokračujte tlačítkem CreateGame.

4-SOLIDWORKS-tetris-CADtris-hra-games

Buď můžete začít hrát (tlačítko Start), nebo si nejdříve nastavte přezdívku a unikátní název společnosti, ať můžete porovnat skóre se všemi uživateli nebo s kolegy z práce. V tomto případě vyberte tlačítko Change your name and company ID.

5-SOLIDWORKS-tetris-CADtris-hra-games

Zadejte přezdívku (1) a ponechejte výchozí nastavení ID společnosti (2).

6-SOLIDWORKS-tetris-CADtris-hra-games

Tip: Pokud znáte existující ID společnosti, můžete jej vložit ručně → tlačítko Enter existing.

Nastavení potvrďte tlačítkem Bring it on!

Hru zahájíte tlačítkem Start.

7-SOLIDWORKS-tetris-CADtris-hra-games

 

Ovládání

Ovládání kostek je velmi jednoduché:

  • šipkami doleva, doprava a dolů posunujete kostky,
  • šipkou nahoru otáčíte kostky,
  • hru ukončíte tlačítkem Esc.

8-SOLIDWORKS-tetris-CADtris-hra-games

03-CADtris-kick

 

Dokážete překonat nejvyšší skóre?

Když spustíte hru, musíte zadat svou přezdívku. Body získáváte stejně jako u standardního tetrisu, na základě úrovně, ve které se nacházíte a počtu řad, které najednou dokončíte. Po skončení hry se odešle celkové skóre do databáze a na úvodní obrazovce se zobrazuje nejlepších 10 výsledků.

11-SOLIDWORKS-tetris-CADtris-hra-games

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama