Nálepky v SOLIDWORKSu #4: Model krabice

Vložení, úpravy a mapování nálepek si ukážeme na modelu krabice na mléko. V tomto krátkém návodu si ukážeme postup modelování zjednodušené krabice. Podívejte se, jak na to.

Otevřete si rozpracovaný model a pokračujte v posledních úpravách → modelování zaoblených hran.

Zaoblení

Ze záložky Prvky vyberte příkaz Zaoblit.

Zkontrolujte výchozí výběr nastavení zaoblení → Zaoblení o konstantní velikosti (1) a nastavte poloměr zaoblení 1 mm (2).

Vzhledem k tomu, že nelze udělat zaoblení hran na více tělech současně, musíme udělat zaoblení hran postupně. Vznikne tak ve FeatureManageru několik prvků Zaoblit.

Vyberte hranu vršku, zkontrolujte náhled a dokončete příkaz Zaoblit.

Vyberte opětovně příkaz Zaoblit.

Tip: Pokud po sobě opakujete stejné příkazy, naučte se používat klávesu Enter. Ta vyvolá naposledy použitý příkaz.

Vyberte dvě hrany těla, které imitují slisovanou část uzávěru krabice. Zkontrolujte náhled a dokončete příkaz potvrzovacím tlačítkem.

Klávesou Enter opětovně aktivujte příkaz Zaoblit. Vyberte spodní plochu, čímž se automaticky provede výběr obrysových hran.

Dále pokračujte výběrem pěti hran podle obrázku.

Pootočte modelem a vyberte zbývajících pět hran.

PropertyManageru Zaoblit by nyní mělo být vybráno deset hran a jedna plocha. Zkontrolujte náhled a dokončete příkaz potvrzovacím tlačítkem.

Model krabice pro aplikaci nálepek je hotový.

Uložte si dokument (Ctrl + S) a pokračujte podle dalšího dílu návodu (připravujeme), který se už bude zabývat vytvářením, mapováním a pozicováním nálepek.

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama