Klasické zobrazení

Začínáme s vizualizacemi v SOLIDWORKSu Visualize #1: Úvod

    / 5. 9. 2018
                
1-MujSolidWorks-SolidWorks-Visualize-Dassault-Systemes-vizualizace-renderer (13)

SOLIDWORKS Visualize byl představený jako nový produkt na uživatelském setkání a konferenci SOLIDWORKS World 2015 ve Phoenixu. V tomto seriálu vás seznámíme se základním uživatelským rozhraním produktu SOLIDWORKS Visualize, ukážeme si názorně postup práce při přípravě renderování a vizualizací a nastavení finálního vykreslování obrázků ve vysokém rozlišením, které jsou vhodné pro prezentační účely a tisk na velkorozměrové formáty.


Kapitoly seriálu Začínáme s vizualizacemi v SOLIDWORKSu Visualize:


Fotorealistické renderování a vizualizace v SOLIDWORKSu Visualize

Fotorealistické vizualizace jsou jedním z hlavním výstupů pro reprezentativní a marketingové účely. Ukazují věrnou podobu dílu nebo sestavy a mohou být zdrojem zvýšeného zájmu ze strany zákazníků. V SOLIDWORKSu pro účely vizualizací slouží již řadu let bezplatný produkt PhotoView 360 a od roku 2015 je tu nový produkt SOLIDWORKS Visualize. Tento produkt získal francouzský korporát Dassault Systémes akvizicí německé společnosti Bukspeed, proto se můžete setkat s názvem rendereru pod stejným synonymem.

Za vývojem rendereru SOLIDWORKS Visualize stojí společnost Bunkspeed – ta prošla akvizicí SOLIDWORKSem. Foto: Dassault Systémes

Za vývojem rendereru SOLIDWORKS Visualize stojí společnost Bunkspeed – ta prošla akvizicí SOLIDWORKSem

Renderer je dostupný ve dvou verzích:

 • SOLIDWORKS Visualize Standard,
 • SOLIDWORKS Visualize Professional.

První varianta (Standard) je v SOLIDWORKSu Professional a Premium dostupná bezplatně pro uživatele platící údržbu (s omezeným výběrem přednastavených scén, textur aj.), za druhou variantu (Professional) si připlatíte. Obě verze umožňují vytvářet fotorealistické vizualizace, verze Professional obsahuje navíc nástroje pro tvorbu fotorealistických animací a videí. Obě verze jsou dostupné v české lokalizaci uživatelského rozhraní. Hlavní rozdíl mezi SOLIDWORKS Visualize a PhotoView 360 je ve výkonu, rychlejším vykreslení vizualizací a kvalitnějším grafickém výstupu. Renderer PhotoView 360 nadále zůstává dostupný ve všech verzích SOLIDWORKSu.

Tip: Princip tvorby vizualizací v SOLIDWORKSu je zřetelný z videa (anglicky, cca 2 minuty):

 

Aktivace produktu SOLIDWORKS Visualize

Pro aktivaci bezplatné licence potřebujete další sériové číslo, které získáte v zákaznickém portálu SOLIDWORKS v sekci Moje produkty. K aktivaci bezplatné licence SOLIDWORKS Visualize Standard již nelze použít sériové číslo SOLIDWORKS Professional nebo Premium. Aplikace SOLIDWORKS Visualize rovněž podporuje licence typu SolidNetWork (SNL), jako je plovoucí licence, a také offline aktivaci. S použitím Manažera instalací SOLIDWORKS nainstalujete SOLIDWORKS Visualize jako součást individuální instalace. Software lze instalovat jako samostatnou aplikaci, což je výhoda, pokud se chystáte používat různé počítače pro modelování a vykreslování. Software nepoužívá licenci SOLIDWORKS.

SOLIDWORKS Visualize nainstalujete s pomocí Manažera instalací

SOLIDWORKS Visualize nainstalujete s pomocí Manažera instalací

Systémové požadavky

Jako každý software pro přípravu animací a vizualizací je náročnější na výpočet. Před samotnou instalací SOLIDWOKSu Visualize by měl počítač splňovat následující předpoklady a požadavky:

 • Windows 7 nebo novější (64bitový)
 • dvoujádrový procesor; doporučuje se čtyřjádrový
 • 8 GB RAM; doporučuje se 16 GB
 • 2 GB volného místa na disku; doporučuje se 5 GB
 • GPU s 2 GB nebo více RAM; doporučuje se 4 GB
 • Certifikovaná grafická karta NVIDIA: NVIDIA Quadro/NVIDIA GeForce/Tesla minimálně s čipem NVIDIA Kepler; pro optimální výkon se doporučuje duální GPU konfigurace s kartami alespoň NVIDIA Maxwell
 • doporučuje se používat verzi ovladače NVIDIA 385.41 (nebo novější)
 • je vyžadován ovladač NVIDIA s podporou architektury CUDA 9.0 nebo novější
 • propojení s HDR Light Studio: HDR Light Studio verze 5.3.3 nebo novější, vyjma verze 5.4
 • funkce Denoiser (odstranění šumu) vyžaduje minimálně 4 GB videopaměti

SOLIDWORKS Visualize Boost

S ohledem na poměrně vysoké nároky na systémové požadavky nabízí SOLIDWORKS službu SOLIDWORKS Visualize Boost, která umožňuje distribuovat vykreslování z počítače s aplikací SOLIDWORKS Visualize Professional na jeden nebo více počítačů v síti. Během provádění vykreslování můžete na počítači provádět jiné úlohy a obrázky konečného vykreslení budou rychleji dostupné. Obrázky je možné vykreslovat na jednom počítači nebo v clusteru více počítačů se službou Visualize Boost. Součástí licence SOLIDWORKS Visualize Professional 2018 s aktivním předplatným je licence SOLIDWORKS Visualize Boost bezplatná.

Tip: SOLIDWORKS Visualize Boost je doplňkový modul výhradně pro Visualize Professional. Visualize Boost nefunguje s aplikací Visualize Standard.

Vizualizace: Dassault Systèmes SolidWorks

Líbil se vám tento článek?
ANO (0) Udělit kladný hlasUdělit záporný hlas NE (2)
PŘEČTĚTE SI TAKÉ
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU ( 0 )

  Přidejte komentář

  Přidávat komentáře k článku mohou pouze přihlášení uživatelé.
  Chcete-li okomentovat tento článek, se nebo se zaregistrujte