SolidDays 2022: Známe zadání soutěže ModelMania

Po třech letech se konečně uskutečnilo tradiční uživatelské setkání SolidDays, které pořádala společnost SolidVision. I letos mohli uživatelé SOLIDWORKSu porovnat zkušenosti a konstrukční znalosti v soutěži ModelMania 2022. Podívejte se na zadání a správný postup modelování. 

Jako vždy se soutěž skládala ze tří částí:

  • V první části bylo úkolem vytvořit 3D model podle výkresové dokumentace. Pokud jste modelovali správně, bylo v soutěžním dokumentu nastaveno čidlo, které po zadaní materiálu upozornilo, zda je váha modelu v pořádku. Model po zadání hliníkové slitiny 1060 váží 513,24 gramů.

1-SolidDays-2022-ModelMania-zadani-postup-navod-modelujeme-SOLIDWORKS

  • Druhou částí bylo provedení konstrukčních změn. Jednalo se o modelování žebra a změnu velikosti průměrů děr 11 mm → 9 mm. Po změnách se opět rozsvítilo čidlo a váha modelu je po změnách 571,64 gramů.

2-SolidDays-2022-ModelMania-zadani-postup-navod-modelujeme-SOLIDWORKS

  • Třetí část byla dobrovolná a jednalo se o ověření návrhu pevnostní analýzou (FEM). Pro pevnostní analýzu je nutné zadat okrajové podmínky a pro řešení úlohy můžete použít SOLIDWORKS SimulationXpress nebo SOLIDWORKS Simulation.

3-SolidDays-2022-ModelMania-zadani-postup-navod-modelujeme-SOLIDWORKS

Tip: Pokud nemáte tento produkt aktivovaný, postupujte podle našeho návodu Jak spustit a zaregistrovat produkty Xpress.

 

Vyzkoušejte si zkonstruovat model a provést pevnostní analýzu. Pokud si nebudete vědět rady, můžete se podívat na návod včetně komentáře, který pro vás připravila Kateřina Kolisková (6,5 minuty).

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama