SOLIDWORKS 2021 výrazně posílil výkon

Efektivní práce v SOLIDWORKSu souvisí s vysokým výkonem. Vývojové oddělení SOLIDWORKSu výkon neustále optimalizuje, protože je velmi důležitý pro práci s velkými sestavami, detailování a tvorbu výkresů, simulace, analýzy proudění kapalin, plynů, vstřikování plastů a vizualizace a celou řadu dalších produktů.

Zobrazení modelu

Vysoký výkon SOLIDWORKSu je důležitý pro grafické znázornění modelů v grafické ploše, které mohou mít fotorealistický vzhled a textury doplněné o okolní okluze a stíny. Konkrétně se výkon zvýšil pro tato zobrazení:

  • Redukování okluzí: SOLDIWORKS 2021 má vylepšený výkon redukování okluzí, hran obrysů a výkresů. Redukce okluzí na základě GPU souvisí zejména s velkými sestavami, s díly otevřenými ve stavu Vyřešeno, Nastavení velkého návrhu a Přezkoumání velkého návrhu.
  • Obrysové hrany: Obrysové hrany na základě GPU byly vylepšeny ve velkých sestavách a dílech v režimu SHO (Skryté hrany odstraněné), SHV (Skryté hrany viditelné) a v Drátový režim. Rovněž platí toto vylepšení pro režim Stínovaný s hranami a Stínovaný režim.
  • Výkresy: Vylepšení výkonu zobrazení výkresů se týká procházení, přibližování a oddalování.
  • Přepínání konfigurací velkých sestav: Výkon byl vylepšený pro velké sestavy a víceúrovňové sestavy se součástmi, které mají přepsané vlastnosti (vzhled, režim zobrazení, viditelnost a referovaný stav zobrazení.
SOLIDWORKS posílil výkon pro práci s modely s fotorealistickými vzhledy, stíny a okolními okluzemi 
SOLIDWORKS posílil výkon pro práci s modely s fotorealistickými vzhledy, stíny a okolními okluzemi

 

Vylepšení výkonu stahování

Manažer instalací SOLIDWORKS 2021 stáhne a extrahuje instalační soubory rychleji než předchozí verze. Podle interních testů bylo ověřeno, že celková doba stahování se ve srovnání s předchozími verzemi snížila minimálně o 25 %.

Manažer instalací SOLIDWORKS 2021 stáhne a extrahuje instalační soubory rychleji než předchozí verze
Manažer instalací SOLIDWORKS 2021 stáhne a extrahuje instalační soubory rychleji než předchozí verze

 

Plechové díly

Plechové díly při generování rozvinutého tvaru používají optimalizovaný algoritmus. Ten snižuje dobu nutnou k vytvoření až 25× rychleji než v předchozích verzích.

 

Sestavy

Lepší výkon oceníte i při práci s velkými a rozsáhlými sestavami. Výkon pro práci v sestavách byl konkrétně vylepšený pro:

  • otevírání vyřešených sestav a zjednodušených sestav,
  • sestavy obsahující podsestavy a součásti s mnoha konfiguracemi,
  • aktualizace sestav s velkým počtem vazeb,
  • zavírání sestav bez ukládání.
Vysoký výkon oceníte při práci s velkými sestavami. Ukázka velké sestavy, která se skládá ze 136 podsestav a 4922 dílů, z nichž je 661 jedinečných
Vysoký výkon oceníte při práci s velkými sestavami. Ukázka velké sestavy, která se skládá ze 136 podsestav a 4922 dílů, z nichž je 661 jedinečných

 

Detailování a výkresy

Výkon detailování a ve výkresech posílil zejména pro rozsáhlé výkresové dokumentace, které lze rychleji přibližovat a oddalovat. Oproti předchozích verzích můžete výkresem posouvat, aniž by bylo zobrazení trhané. Bylo vylepšeno vybírání a přesouvání popisů a dynamické zvýrazňování. Vylepšený výkon oceníte při vytváření a aktualizování velkých řezů a při přidávání středových značek. Rychlejší je ukončení skici v lokálních řezech a vytváření detailních pohledů. V oblasti zobrazování kosmetických závitů je rychlejší jejich importování a zpracování výpočtů SHO na pozadí pro zobrazení kosmetických závitů ve vysoké kvalitě využitím výhod dostupných jader CPU.

Výkonnější režim poskytne vytváření detailních pohledů, řezů, přerušovaných pohledů, kót a poznámek. Vytvořené informace o modelu bude ve výkresu možné upravovat a přesouvat.
Výkonnější režim poskytuje vytváření detailních pohledů, řezů, přerušovaných pohledů, kót a poznámek. Vytvořené informace o modelu ve výkresu můžete upravovat a přesouvat bez omezení.

V oblasti tvorby výkresů jsou dostupné nové výkonné nástroje, které představíme v rámci příspěvku Představujeme novinky SOLIDWORKSu 2021 ve výkresech.

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama