SOLIDWORKS 2023: Jak nabalit single-line písmo

Nabalení písma je velmi užitečná funkce SOLIDWORKSu využitelná zejména u válcových nebo jiných geometricky komplikovaných ploch. Novinku SOLIDWORKSu 2023 v podobě nabalení single-line písma uvítají zejména uživatelé gravírovacích strojů.

Single-line písmo je složené z entit (křivek), které netvoří uzavřený obrys a současně se mohou vzájemně protínat.

Zajímavou a praktickou novinkou SOLIDWORKSu 2023 je nabalení skici z otevřeného obrysu (např. single-line písma) na válcový nebo jinak geometricky komplikovanější povrch.

Pro připomenutí, ve starších verzích SOLIDWORKSu se pro prvek Nabalit používá skica, která obsahuje uzavřené obrysy a tyto obrysy se současně nesmí protínat.

Pokud chcete v SOLIDWORKSu 2023 nabalit single-line písmo, pokračujte podle krátkého návodu níže.

 

Postup nabalení single-line písma (na válcovou plochu)

Otevřete si soubor s modelem, na který chcete nabalit single-line písmo. Vytvořte skicu obsahující libovolný single-line text a poté tuto skicu ukončete.

Tip: Text ve skice si můžete vytvořit pomocí nástrojů pro skicování, např. pomocí splajnu. Pokud máte obrázek, který chcete do skici vložit a následně překreslit (například obtáhnout pomocí splajnu), podívejte se na náš dřívější návod. V tomto návodu se dozvíte, jak pomocí funkce Autotrace snadno a rychle převedete obrázek na entity skici.

Ze záložky Prvky vyberte prvek Nabalit a v grafické ploše vyberte skicu pro nabalení.

PropertyManageru Nabalit:

  • v poli Typ nabalení vyberte Gravírovat (1),
  • v poli Způsob nabalení vyberte Analytický (2),
  • pokud vyberete prvek Nabalit, vyzve vás k výběru skici, která se automaticky propíše do pole Zdrojová skica (tuto skicu není nutné vybírat),
  • do pole Plocha pro nabalení skici vyberte plochu, na kterou chcete single-line skicu nabalit (3).

Zkontrolujte náhled a dokončete příkaz potvrzovacím tlačítkem.

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama