Jak importovat do SOLIDWORKSu data ve formátu DXF jako 3D křivky nebo model

Soubory DXF nebo DWG můžete importovat do nového nebo existujícího dokumentu dílu SOLIDWORKS jako 3D křivky nebo model. V tomto návodu se dozvíte, jak na to.  

Ze záložky Soubor vyberte Otevřít. V okně Otevřít vyberte typ datového formátu DXF (1), z cílové složky vybere data pro import (2) a stiskněte tlačítko Otevřít (3).

1-SolidWorks-import-DXF-AutoCAD-postup-navod

Tip: Věděli jste, že AutoCAD DXF (Drawing Exchange Format) je CAD formát vyvinutý firmou Autodesk pro výměnu dat mezi AutoCADem a dalšími programy. Původně byl tento formát, uvedený v roce 1992 jako součást AutoCAD 1.0. zamýšlen jako komunikační formát k DWG, který přesně reprezentuje nativní data AutoCAdz a jehož specifikace není Autodeskem publikována.

V průvodci DXF/DWG import vyberte Vytvořit nový výkres SOLIDWORKSImportovat do nového dílu jako → 3D křivky nebo model a pokračujte tlačítkem Další.

30-SolidWorks-import-DXF-AutoCAD-postup-navod

V další záložce dialogového okna proveďte nastavení podle potřeby:

  • vyberte jednotky importovaných dat → milimetry (1)
  • vyberte importované hladiny (2) a sledujte náhled,
  • vyberte volbu Bílé pozadí (3) a…
  • … pokračujte tlačítkem Dokončit (4).

32-SolidWorks-import-DXF-AutoCAD-postup-navod

Importovaný soubor DXF se vloží do dokumentu dílu jako 3D křivky, povrchová anebo objemová těla. Podle toho, jak k importu dojde, se dále postupuje jako s běžnou úpravou importovaných dat. Pokud je model konzistentní a plochy neobsahují chybnou geometrii, lze je sešít a vytvořit objemové tělo.

33-SolidWorks-import-DXF-AutoCAD-postup-navod

Ze záložky Plochy vyberte příkaz Sešít povrchy. Vyberte všechny importované povrchy a vyberte možnost Vytvořit objem.

34-SolidWorks-import-DXF-AutoCAD-postup-navod

Pokud lze plochy sešít, vytvoří se objemové tělo.

35-SolidWorks-import-DXF-AutoCAD-postup-navod

Tip: Pro další práci s importovanými daty z formátu DXF/DWG se používají příkazy ze záložky nebo plovoucího panelu 2D do 3D. Panel nástrojů 2D do 3D se automaticky zobrazí po importu dat do SOLIDWORKSu.

36-SolidWorks-import-DXF-AutoCAD-postup-navod


Tip: Pokud vás zajímají všechny možné způsoby, jak importovat formáty DXF a DWG do SOLIDWORKSu, podívejte se na článek Jak importovat do SOLIDWORKSu data ve formátu DXF.


 

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama